Podpořte, prosim, 1Kč usporny rozpočet minystra Kaluska

18.12.2012 09:29

 

Napsal sem knižku. Robil sem na ni štyry roky, kura, tuž to je skoro celoživotni dilo. Kdybyste viděli, kolik tužek sem rozlamal a vypsal, kolik rumu s kolou aji rumu bez koly vypil, kolikrat sem usnul na stole pobryndanem rozlitym pivem, no hruza! 

Knižka se prodava za 299,-Kč. Tuž, neni to malo, ale počitejte sami. Tiskarňa stala kilo, velkoobchod a knihkupec chtěl 45%, to robi 149Kč, nakladatelovi stačilo 6Kč z vytisku a 14% DPH robi 42Kč. Zisk z jedne knižky, tedy 2kačky zdanim, zaplatim poplatky a ze zbyle 1,-Kč si žiju jak kral.

No ja, ale od přištiho roku Mira zveda DPH na 15%, takže z každe knižky, keru sem celu vymyslel, vyrobil a prodal za 299,-Kč, budu muset okamžitě berňaku odvest 45Kč. Takym opatřenim se ale od Silvestra dostavam do situace, kdy budu na každem vytisku jednu korunu v minusu a nebudu schopny platit Mirovi DPH v plne vyši.

Naprosto jasně si tak uvědomuju, že prodejem každe jednotlive knižky bych okradal statni rozpočet. Kdyby se knižka prodavala v milijardovych nakladach, mohl bych dokonce tento stat totalně zrujnovat.

Obracim se timto na všechny, keři citi zodpovědnost za to, co se robi s jejich daněma, aby mě podpořili, a to 1Kč za každy prodany vytisk. Tim dosahneme teho, že statni dluh, kery enem v přištim roce naskoči o dalšich 100 milijard, nebude prodejem moji knihy dale neuměrně zvyšovany.

Ladislav Větvička, poradce vlady rozpočtove odpovědnosti, Ateny.

Necenzurovana dyskuze tu.

 

Novinky

04.06.2014 17:31
V pruběhu června bude synkum ve vladě předloženy materyjal, pomoci kereho bude navyšeny počet cyganu ve vladě, a to z nuly na několik. Je to materyjal, kery pochazi jednoznačně z myšlenkoveho schematu mojeho Mordoru, kery ma za ukol rozvratit statni zřizeni v Česku a EvroSajuzu.   Na...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Ladislav Větvička, kandydat vět Knajpa Na Mexiku
742 85 Vřesina-Mexiko 194
ladislav.vetvicka@centrum.cz